Integracja metod Psychofizjologii Stosowanej, Biofeedback oraz techniki Mindfulness w Psychoterapii

Prof. Tullio Scrimali

Prowadzący

Forma Prowadzenia Szkolenia

24-26 lipiec 2015

Termin

Sycylia – Aci Castello/ Catania/

Miejsce

alteia

ORGANIZATOR: ALETEIA International, Europejska Szkoła Terapii Poznawczej

TERMIN: 24-26 lipiec 2015

MIEJSCE: Sycylia – Aci Castello/ Catania/

PROWADZĄCY: Prof. Tullio Scrimali

Profesor psychiatrii, psycholog, psychoterapeuta, Tullio Scrimali uczy psychoterapii na Wydziale Medycyny Uniwersytetu w Katanii. Jest dyrektorem Laboratorium Neuronauk oraz Kliniki Ambulatoryjnej Medycyny Psychosomatycznej i Biofeedback w Departamencie Psychiatrii na Uniwersytecie w Katanii. Założyciel oraz dyrektor ALETEIA International – Europejskiej Szkoły Terapii Poznawczej w Katanii. Jest pionierem terapii poznawczej opartej na neuronaukach. Przyczynił się do założenia Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej w Warszawie.

POLSKI ASYSTENT: Mgr Anna Bazarnik

Absolwentka psychologii stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego, w trakcie Szkoły Specjalizacji w Psychoterapii Poznawczej ALETEIA we Włoszech. W swojej pracy zajmuje się zastosowaniem terapii neurofeedback u dzieci i dorosłych, a także stosuje Biofeedback aktywności elektrodermalnej w psychoterapii poznawczej.

KOSZT SZKOLENIA: 700 EUR

200 EUR przy rezerwacji; 500 EUR na miejscu

CERTYFIKAT UCZESTNICTWA ORAZ DYPLOM  

Każdy Uczestnik otrzyma certyfikat uczestnictwa w warsztatach oraz Dyplom “Specjalisty Biofeedback”, wydawany przez amerykańskie Stowarzyszenie Psychofizjologii Stosowanej i Biofeedback (www.aapb.org). Dyplom ten wydawany jest na pergaminie, w formie idealnie nadającej się do powieszenia na ścianie w Państwa gabinecie.

UCZESTNICY: Psycholodzy i psychiatrzy (maksymalna liczba uczestników: 15)

 

JĘZYK: angielski z tłumaczeniem na język polski

PROGRAM NAUKOWY 

Warsztaty mają na celu pokazać, jak ostatnie osiągnięcia z zakresu neuronauk mogą zostać obecnie wykorzystane w celu wzbogacenia i ulepszenia interwencji terapeutycznych, szczególnie w nurcie psychoterapii poznawczej u pacjentów z różnymi zaburzeniami psychicznymi.

 

Podczas warsztatów zostaną przedstawione dwie metody psychofizjologii stosowanej: QEEG (Analiza Ilościowa EEG) oraz QEDA (Analiza Ilościowa Aktywności Elektrodermalnej). Dowiecie się Państwo, jak stosować powyższe metody podczas terapii poznawczej pacjentów z różnymi zaburzeniami, w szczególności z zaburzeniami nastroju, zaburzeniami lękowymi, zaburzeniami odżywiania, uzależnieniami oraz cierpiącymi na schizofrenię. Szczegółowo omówiona zostanie przede wszystkim metoda QEDA oraz urządzenie MindLAB Set, które można w bardzo prosty sposób zintegrować z terapią poznawczą. Jest ono także zdecydowanie tańsze od QEEG.

Kolejnym zagadnieniem poruszonym podczas warsztatów będzie powiązanie metody Biofeedback z techniką Mindfulness.

Mindfulness, czyli uważność, świadomość bieżącej chwili i nieosądzająca uwaga to praktyka, a także podejście, które może być wkomponowane w użytkowanie metody Biofeedback. Biofeedback-Based Mindfulness, BBM (Biofeedback oparty na Mindfulness) stanowi wartościowy element współczesnej terapii poznawczej.

Podczas części praktycznej warsztatów zaprezentowane zostanie użytkowanie urządzenia MindLAB Set, zarówno co celów diagnostycznych, jak i treningowych – w uczeniu samokontroli i samoregulacji. Uczestnicy będą mogli samodzielnie wypróbować zastosowanie urządzenia MindLAB Set i w celach treningowych wcielić się w rolę zarówno terapeuty, jak i pacjenta.

 

INFORMACJE LOGISTYCZNE

Czwartek: Przyjazd do Katanii i spotkanie z Zespołem ALETEIA International

Kolacja w Centrum Klinicznym ALETEIA w Katanii

     
Piątek: Warsztaty (całodniowe, godzina rozpoczęcia zostanie podana wkrótce)

Po warsztatach kolacja w pobliskiej przytulnej pizzerii      

 

Sobota: Dzień wolny. Można go przeznaczyć na zwiedzanie okolic, np.: Katanii, Etny, Taorminy, czy Syrakuz. Będąc na Sycylii, warto również zwiedzić jej stolicę – Palermo

Wiele przydatnych informacji na temat Sycylii znajdziecie Państwo także na polskim portalu: www.jedziemynasycylie.pl

Jeśli chcieliby Państwo zostać na Sycylii dłużej, pomożemy zagospodarować Państwa czas oraz doradzimy w planowaniu atrakcyjnych wycieczek.

Saturday Night Fever: Impreza pożegnalna z muzyką na żywo w Centrum Klinicznym ALETEIA

 Niedziela: Wyjazd z Katanii i powrót do domu

  

W cenie zawarte są:

  • Odbiór z lotniska w Katanii przez członków Zespołu Centrum ALETEIA oraz transport do wybranego hotelu, a także transfer powrotny na lotnisko w niedzielę rano

  • 3 noclegi w oddalonym 50 metrów od morza Bed&Breakfast Ortensia lub podobnym Bed&Breakfast w tej samej okolicy (istnieje także możliwość zakwaterowania w hotelach o wyższym standardzie)

  • Państwa pierwsza kolacja (w czwartek) w Centrum Klinicznym ALETEIA w Katanii.

  • Kolacja w pizzerii w Acicastello (w piątek)

  • Impreza pożegnalna z muzyką na żywo (ALETEIA Band z Prof. Scrimali na scenie) oraz najlepszym sycylijskim winem w Centrum Klinicznym ALETEIA

  • Dwie przerwy kawowe oraz lunch podczas warsztatów

  • Materiały dydaktyczne w formie elektronicznej   

Cena nie zawiera: 

Kosztów biletów lotniczych na Sycylię oraz kosztów ewentualnej sobotniej wycieczki. Jeśli zdecydują się Państwo jednak ten dzień spędzić w Katanii, w celu zwiedzenia miasta, plażowania, czy zrobienia zakupów, wyjaśnimy Państwu jak najlepiej przemieszczać się komunikacją publiczną, która jest bardzo tania.

 

MindLAB Set – Biofeedback aktywności elektrodermalnej w obniżonej cenie:

Jeśli są Państwo zainteresowani zakupem urządzenia MindLAB Set (www.psychotech.it) podczas pobytu na Sycylii, dla uczestników warsztatów oferujemy atrakcyjną zniżkę: zamiast 400 EUR, zapłacicie Państwo 300 EUR.

REZERWACJA ORAZ INFORMACJE DODATKOWE: 

Prof. Tullio Scrimali – tscrima@tin.it

Mgr Anna Bazarnik – annabazarnik@interia.pl

www.aleteiapolska.org

www.aleteiainternational.it

www.tullioscrimali.it

Podstawowe informacje o szkoleniach

Prosimy o zapoznanie się z podstawowymi informacjami o szkoleniach.

Prosimy wypełnić formularz zgłoszeniowy

Prosimy o dokonywanie zgłoszeń na szkolenia poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz przesłanie skanu dyplomu psychologa (zaświadczenia o byciu studentem).