Sytuacja kryzysu w pracy terapeutycznej z głęboko zaburzonymi pacjentami

Tomasz Fortuna, Agnieszka Topolewska

Prowadzący

Forma Prowadzenia Szkolenia

Warszawa, 28.06.2014, godz. 10.00-17.00

Termin

Miejsce

Instytut Studiów Psychoanalitycznych im. Hanny Segal – www.isphs.pl

Zaprasza na warsztat
„Sytuacja kryzysu w pracy terapeutycznej z głęboko zaburzonymi pacjentami”

Warszawa, 28.06.2014,
godz. 10.00-17.00

Warsztat przeznaczony jest dla psychoterapeutów, psychologów i psychiatrów pracujących terapeutycznie z głęboko zaburzonymi pacjentami w ramach placówek służby zdrowia oraz w gabinetach prywatnych. Jego celem jest omówienie sytuacji w pracy terapeutycznej, w której dochodzi do dekompensacji głęboko zaburzonych pacjentów (psychotycznych, z zaburzeniami afektywnymi i zaburzeniami osobowości). Podejmowany będzie również temat pracy terapeutycznej w sytuacji ryzyka z pacjentami z myślami samobójczymi i pacjentami agresywnymi.

Na sześciogodzinny cykl zajęć składać się będzie wprowadzenie teoretyczne, seminaryjna dyskusja wybranych tekstów oraz praktykaliów pracy z trudnymi pacjentami oraz superwizja pracy klinicznej uczestników warsztatów (2 przypadki po 1,5 godziny).
Koszt udziału w warsztacie wynosi 600 złotych od osoby. Istnieje możliwość zniżki dla osób w szkoleniu psychoterapeutycznym lub psychoanalitycznym.

Zgłoszenia przyjmowane będą do dnia 31 maja 2014. Zgłoszenia prosimy kierować na adres: kontakt@isphs.pl

Prowadzący:
Tomasz Fortuna – lekarz, psychoanalityk IPA, pracuje jako psychiatra w ośrodku dziecięco-młodzieżowym Child and Family Consultation Service we wschodnim Londynie. Członek zespołu Londyńskiej Kliniki Psychoanalizy. Ukończył szkolenie psychoanalityczne w Instytucie Psychoanalizy Brytyjskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego.
Agnieszka Topolewska – psychoterapeutka psychoanalityczna PTPP, psycholog, biegła z zakresu uzależnienia od alkoholu przy Sądzie Okręgowym w Gdańsku. Mieszka i pracuje w Gdańsku, gdzie w ramach prywatnej praktyki prowadzi terapię indywidualną z osobami dorosłymi i młodzieżą.

Podstawowe informacje o szkoleniach

Prosimy o zapoznanie się z podstawowymi informacjami o szkoleniach.

Prosimy wypełnić formularz zgłoszeniowy

Prosimy o dokonywanie zgłoszeń na szkolenia poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz przesłanie skanu dyplomu psychologa (zaświadczenia o byciu studentem).