SZKOLENIE JEST ORGANIZOWANE WSPÓLNIE Z POLSKIM TOWARZYSTWEM PSYCHOLOGICZNYM
OSOBA PROWADZĄCA: Dr Wanda Badura-Madej Jest psychologiem klinicznym i wielkim specjalistą z zakresu psychotraumatologii i interwencji kryzysowej. Napisała liczne publikacje dotyczące zagadnień interwencji kryzysowej i psychoterapii. W latach 1971-2008 była nauczycielem akademickim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego (problematyka stresu, kryzys i trauma dla studentów ratownictwa medycznego). Prowadzi szkolenia podyplomowe z zakresu psychotraumatologii i interwencji kryzysowej. W latach 1991-2008 była dyrektorem pierwszego w Polsce Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Krakowie. Brała udział w organizowaniu, kierowaniu i przeprowadzaniu interwencji kryzysowej w sytuacji masowych wydarzeń traumatycznych (m.in.: powódź 1997, 1999, uchodźcy z Kosowa, 1999). Aktywnie uczestniczyła w tworzeniu zasad współpracy między Wojewódzkim i Miejskim Zespołem Reagowania Kryzysowego a służbami psychologicznymi Ośrodka Interwencji Kryzysowej. Członek European Society for Traumatic Stress Studies (ESTSS). Pełniła funkcję przewodniczącej Sekcji Interwencji Kryzysowej Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
CEL SZKOLENIA: Zapoznanie uczestników z podstawową wiedzą psychologiczną dotyczącą żałoby, pozwalającą na prawidłową diagnozę psychologicznych skutków różnego rodzaju utrat oraz planowanie i podejmowanie pomocy psychologicznej wobec osób doświadczających żałoby
TEMATYKA SZKOLENIA:
- Konsekwencje utrat w modelu teorii kryzysu – elementy żałoby, żałoba jako proces
- Typowe i atypowe przebiegi żałoby
- Atypowa żałoba w aktualnych klasyfikacjach zaburzeń psychicznych (ICD 10, DSM V)
- Czynniki ryzyka rozwoju atypowej żałoby
- Cele i zasady interwencji kryzysowej w żałobie oraz specyfika psychoterapii w żałobie atypowej
METODY: wykład, zajęcia warsztatowe
LICZBA GODZIN DYDAKTYCZNYCH: 10
KOSZT: 360 zł. – do dnia 4 listopada 2021 r. 400 zł – po 4 listopada 2021 r.
Dane do wpłaty:
Akademia Psyche Centrum Szkoleń i Usług Psychologicznych
31-031 Kraków, ul. Wrzesińska 6/6
06 2530 0008 2055 1061 9573 0001
UWAGA: do zakwalifikowania się na szkolenie wymagany jest skan dyplomu psychologa, pedagoga lub innego specjalisty związanego z interwencją kryzysową. W przypadku studentów potrzebny jest skan zaświadczenia o byciu studentem IV lub V roku.
ZAŚWIADCZENIA: Uczestnicy szkolenia otrzymują zaświadczenie, potwierdzające podniesienie kwalifikacji zawodowych, wydane wspólnie przez POLSKIE TOWARZYSTWO PSYCHOLOGICZNE i Centrum Szkoleń i Usług Psychologicznych AKADEMIA PSYCHE.
CZAS TRWANIA: 10 godzin warsztatowych w godzinach: 10.00-19.00 (z przerwą obiadową i krótkimi przerwami). Przewidywana liczna uczestników: 20
UWAGA: w przypadku rezygnacji ze szkolenia po 4 listopada 2021 r. nie będą zwracane opłaty za szkolenie.
UWAGA: TRZEBA MIEĆ ZAINSTALOWANY PROGRAM ZOOM